Jdi na obsah Jdi na menu
 Obrazek


Zlatý retrívr


Země původu: Anglie

 

Charakteristika: Lovecký pes, vhodný do rodiny.

Výška: Psi měří v kohoutku 56 až 61 cm, feny jsou o něco menší: 51 až 56 cm.

 

Srst: Srst je rovná nebo lehce zvlněná, s vodoodpudivou podsadou. Srst může být zlatě až krémově zbarvená. Malý bílý odznak na hrudníku je přípustný.

Péče: Srst pravidelně češte a kartáčujte, zastřihávejte přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách a pravidelně kontrolujte čistotu zvukovodu. Pokud by se vám to zdálo nutné, můžete jej zavést do trimovacího salonu, kde se mu postarají a perfektní zevnějšek.

Povaha: Milý, inteligentní, společenský, sebejistý, citlivý, má dobrou paměť, velmi přizpůsobivý, není uštěkaný.

Výchova: Zlatý retrívr se poměrně rychle učí a to, co se naučí, si pamatuje po celý svůj život. Nikdy s nimi nezacházejte příliš tvrdě, protože tím se dopouštíte násilí na jejich citlivé a poddajné povaze. Je rozumné obměňovat trénink co nejčastěji, doporučujeme pro vašeho retrívra kurs poslušnosti.

Společenská charakteristika: Psi tohoto plemena vycházejí velmi dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Na místě je dokonce doporučení vzít před dětmi tyto retrívry pod ochranu. Zlatí retrívři jsou opravdoví lidumilové, i když někteří jedinci mohou být poněkud ostražití a reagovat zdrženlivěji v přítomnosti cizích lidí.

Pohyb: I když se zlatý retrívr přizpůsobí vám a vaší rodině, nezapomínejte, že potřebuje více pohybu než průměrný pes. Až pes vyroste, můžete jej nechat běhat vedle kola. Většina z nich miluje plavání a aportování a vyniká v kursu poslušnosti, ale nechají si říci, i jde-li o fly-ball nebo obratnost.
Obrazek

Štěně zlatého retrívra


Obrazek

Bronwyn de Bismilláhi


ObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář